Знаци кои ќе ви стават јасно до знаење дека вашиот партнер не е среќен со вас

Знаци кои ќе ви стават јасно до знаење дека вашиот партнер не е среќен со вас


Вашиот партнер доаѓа и вели дека не е задоволен од вашата врска? Веројатно не. Мажите има поголема веројатност да ги задржат работите за себе или да го покажат своето незадоволство на други начини.

Вие имате право да знаете дали вашиот партнер се обидува да стави крај на врската, а ние ви ги откриваме најчести знаци кои покажуваат дека тој не е среќен во врска. 

1. Тој ви е лут поради некои работи кои не ги ни забележувал порано. 

2. Чувствувате дека нешто се случува. 

3. Тој има подлабока врска со неговиот телефон отколку со вас. 

4. Одеднаш има нови пријатели кои не ги знаете. 

5. Тој престана да прави мали изненадувања што ве тераа да се смеете. 

6. Секој треба да има време за себе, но тој се почесто го прави тоа. 

7. Станува се помалку и помалку одговорен, а неговите одговори се кратки и рамнодушни. 

8. Сè повеќе и повеќе почнува да излегува со другарите. 

9. Тој повеќе не забележува кога изгледате добро или сте направиле некоја измена во изгледот. 

10. Една од главните работи во неговата листа на задачи е да се обиде да ве промени.

11. Вие речиси не чувствувате дека сте во врска. Вие почнувате да се оддалечувате емотивно еден од друг. 

12. Тој е толку зафатен што е речиси без покрив над главата. 

13. Тој наеднаш почнува да пие многу повеќе отколку порано. 

14. Игра топло - ладно.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно