Жиру во Челзи

Жиру во Челзи


По преговорите кои се водеа во текот на денот изгледа дека конечно е постигна договор.

Имено, како што пренесува новинарот на „Телеграф“ Метју Лав, Оливие Жиру ќе го засили Челси за сума од 18 милиони фунти. Челси во текот на преговорите се обидуваше да ја намали сумата цената на Французинот, но Арсенал не попушти.

По овој договор се отвара пататот на Обамејанг кој веќе ги закажа прегледите и ќе ги помине во текот на утрешниот ден по што ќе стави потпис на договор со Арсенал.

Додека Мичу Батшуаи ќе премине во редовите Борусија Дортмунд како замена за Обамејанг на позајмица.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно