Жена пронајдена мртва на улица во Скопје

Жена пронајдена мртва на улица во Скопје


Седумдесет и две годишната С.С. вчера околу 13 часот била пронајдена почината на улицата „Маџари 2“ во Скопје.

Од МВР информираат дека смртта кај жената е констатирана од страна на лекар од Итната медицинска помош. 

Извршен е увид на местото на настанот, по наредба на Јавен обвинител над телото на починатата ќе се врши обдукција.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно