Жена - змеј: Дознала дека е ХИВ позитивна и се претворила во змеј за да не почине како човек

Жена - змеј: Дознала дека е ХИВ позитивна и се претворила во змеј за да не почине како човек


Оваа жена потрошила цело богатство на пластични операции и тетоважи за да изгледа како змеј, бидeјќи не сакала да умре како човек.

Ева Медуза има 56 години и тврди дека таа е најнеобичниот трансексуалец на светот, бидејќи има јазик како змеј, но и рогови. Таа направила операција на носот, ги отстранила ушите, а белките на очите ги обоила во трајна зелена боја. Сето тоа ја чинело неверојатни 60.000 долари.

Таа некогаш била маж и работела во корпоративен свет, но секогаш посакувала да изгледа како змеј. Сè започнало кога ја напуштиле родителите и тврди дека тогаш повторно била родена.

Иако веќе го промени сосема изгледот, таа не планира да застане на тоа. Има во план да направи уште неколку корекции кои ќе ја чинат 40.000 долари.

"За мене оваа трансформација е најголемото патување во мојот живот. Постојат длабоки причини зошто го правам ова. Имам две мајки, едната која ме родила, а за моето друго раѓање се одговорни моите родители змејови. Се надевам дека мојата приказна ќе им помогне на другите, не само на оние кои поминуваат низ тешки времиња, туку и оние кои ја изгубиле надежта. Јас знам како е да се биде на мое место", вели таа.

"Пред мојата трансформација, бев потпретседателка на една од најголемите банки во САД, а потоа дознав дека сум ХИВ позитивна и се плашев дека ќе умрам. Не сакав да умрам и да изгледам како човек. Иако луѓето се добри и чисти во споредба со остнатите врсти, тие исто така се и многу злобни кога мразат некого".

Медуза одлучила дека е време за промена во нејзиниот живот, па сакала да изгледа поразлично. На челото има осум рогови, ги отстрани ушите, го преобликувала носот, поголемиот број на заби ги отстранила, ги обоила белките на очите, го поделила јазикот и го истетовирала лицето.

"Сакам да постои отворен дијалог во модификацијата на телото и светот да сфати како е да се биде геј маж, а сега и трансексуална жена", рекла Медуза.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно