Збогум расшрафени ѓаволчиња

Збогум расшрафени ѓаволчиња


ЗБОГУМ МУРИЊО, ЗБОГУМ РАСШРАФЕНИ ФУДБАЛЕРЧИЊА

Разгалените ѓаволчиња во облик на фудбалери и уште поразгалениот Мурињо, го добија тоа што го заслужуваа.Доживеаја нокаут на Олд Трафорд, како што ретко се памети и тоа од екипа која ја сметаа за осредна.Фудбалот не е дигитрон па постојано да се смета.Што пресметаа Мурињо и неговите расшрафени фудбалери, пресметаа што вели народот квадратен корен од миндал.Монтела со еден потег го мавна Мурињо како ретко кој.Го внесе во игра во вистинско време, вистински моитивираниот Бен Једер кој даде два гола за само 7 минути.Потврдено фијаското.Мурињо се повеќе станува првооделенски буквар кои сите го читаат.Ја загуби битката за шампионската титула во Англија, испадна од Лига на шампиони, можеби ќе игра со Слога од Виница, или со некоја екипа од општинските лиги, за да им се радуваат на победите.

ЗБОГУМ МУРИЊО, ЗБОГУМ РАСШРАФЕНИ ФУДБАЛЕРЧИЊА

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно