ЗАТРАШУВАЧКО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ НА РУСКИОТ ГЕНЕРАЛ: Светот е на работ на војна, можеби и последна во човечката историја!

ЗАТРАШУВАЧКО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ НА РУСКИОТ ГЕНЕРАЛ: Светот е на работ на војна, можеби и последна во човечката историја!


Генералот Јевениј Бужински предупредува дека светот е на работ на војна и тоа поради труењето на агентот во Британија. Тој смета дека оваа војна би можела да биде последна во човечката историја.

Рускиот генерал, кој и служел 41 година на руската војска, изјавил дека со протерувањето на дипломати од државите на Европската Унија и САД, по труењето на Сергеј Скрипаљ и неговата ќерка, се создава ситуација која е полоша од Студената војна. “Полошо од Студената војна е вистинска војна, која би можела да биде последна во човечката историја”, предупредува генералот.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно