За влакно ја избегна смртта: Полицаец летна во воздух по тешка сообраќајка (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

За влакно ја избегна смртта: Полицаец летна во воздух по тешка сообраќајка (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)


На патот прекриен со снег, полицискиот службеник Кеј Бренчил излегол од својот автомобил и тргнал кон возилото напред.

Во тој момент, со полна брзина налетал автомобил чиј возач изгубил контрола на лизгавата подлога. Полицаецот стравотно е отфрлен и после летот во воздухот паднал на земја. За среќа го преживеал ударот и поминал со скршено рамо и неколку ребра. 

-Се сеќавам само како излегов од својот автомобил, после тоа завладеа црнило. Се стана црно, изјавил Бренчил, кој откако ја виде снимката изјавил чудење како воопшто успеал да преживее.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно