За Лазаров заврши Европското првенство

За Лазаров заврши Европското првенство


Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез на прес-конференцијата откри дека повредата на Кирил Лазаров е сериозна и тој нема да игра до крајот.

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез на прес-конференцијата откри дека повредата на Кирил Лазаров е сериозна и тој нема да игра до крајот. Капитенот се повреди во 11. минута и до крајот не влезе во игра. Во моментов освен изјавата на Гонзалез на официјалната прес-конференција немаме дополнителни информации за каква повреда станува збор. 

„Најверојатно ова ќе биде последен натпревар за Лазаров. Повредата не изгледа добро. Тоа ќе биде голем проблем за нас, бидејќи тој е играч на кој се базира нашата игра и ќе биде многу тешко без него во продолжението“, рече Раул.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно