За да му тргне на Реал, потребно е клонирање на Модриќ

За да му тргне на Реал, потребно е клонирање на Модриќ


Реал Мадрид никако да излезе од резултатската криза. „Кралевите“ синоќа не успеаа да го победат ниту Леванте (2:2), тим кој се бори за опстанок во Ла Лига.

Алармот во мадридскиот гигант е вклучен и се бара решение. 

Некогашниот играч на Реал, Алваро Арбелоа вели дека знае како тимот многу брзо ќе се врати на победите. Треба сите да играат како што игра Лука Модриќ. Треба да го клонираме Лука Модриќ, пред да биде прекасно. Каков играч!“, рече Арбелоа по ремито на Реал кај Леванте. 


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно