Вулверхемптон нов премиерлигаш

Вулверхемптон нов премиерлигаш


Екипата на Фулам киксна на домашен терен во мечот со Брентфорд (1:1) со што официјално го промовираше тимот на Вулверхемптон Вондерерс во нов премиерлигаш за следната сезона.

Во првиот дел од натпреварот немаше голови, за во второто полувреме, по 25 минути игра, Фулам да дојде во водство. Фантастичниот Александар Митровиќ ја продолжи својата голгетерска серија. Сепак, Фулам не одолеа, па на најболниот начин си ја отежнаа трката за директен пласман во елитата, откако клубот од „Кревејн Котиџ“ прими гол во последните секунди од мечот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно