Вучиќ на гости во БиХ

Вучиќ на гости во БиХ


Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска ја почнува дводневната посета на Босна и Херцеговина по повод отворањето на Меѓународниот саем за земјоделство во Мостар.

Тој во текот на денов ќе се сретне со членот на Претседателството на БиХ Драган Човиќ. Според некои медиуми, претседавачот на Претседалството Бакир Изетбеговиќ и членот на Претседателството Младен Иваниќ нема да присуствуваат на отворањето на саемот во Мостар на кој е најавено учество и на други лидери од регионот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно