(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) УДАРНА ВЕСТ: Не знаат што направија – Џихадистите урнаа руски авион и веднаш објавија снимка од погубување на пилотот

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) УДАРНА ВЕСТ: Не знаат што направија – Џихадистите урнаа руски авион и веднаш објавија снимка од погубување на пилотот


Џихадистите Џејш ал Насер, групата која ужива отворена поддршка на некои западни сили, објавија видео снимка од уривање на руски авион над селото Кан Сабил, југозападно од градот Саракиб.

На видеата кои ги објавија се гледа рускиот СУ-25 кој лета со запален мотор, а потоа се гледа и катапултирањето на пилотот и неговиот пат до тлото.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно