(Во живо) Студенти од штипскиот универзитет со настан против двојазичноста и промена на името

(Во живо) Студенти од штипскиот универзитет со настан против двојазичноста и промена на името


Студенти од Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип на плоштадот „Слобода“ во Штип одржуваат студентскa етно-културна манифестација против двојазичноста и промената на името.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно