Во Тајланд запленета дрога вредна 29 милиони долари

Во Тајланд запленета дрога вредна 29 милиони долари


Тајландските власти соопштија дека заплениле дрога вредна околу 29 милиони долари и уапсилe 11 лица во полициски акции спроведени во последните неколку дена.

Во 11 неповрзани случаи од 25 март до денеска запленети се амфетамини, марихуана, кетамин и метамфетамини.

Се наведува дека Оддeлението за спречување на наркотици на тајландската полиција ја покажало запленетата дрога која била поставена на mаси со вкупна должина од околу 15 метри.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно