Во судар на автомобили загина едно лице

Во судар на автомобили загина едно лице


Едно лице го загуби животот, а друго е повредено во сообраќајната несреќа што се случила на обиколницата околу Скопје пред клучката кај Радишани.

Според информациите од МВР, незгодата се случила меѓу автомобил „рено меган“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Ѓ. (54) од Скопје, и „југо“ со скопски регистарски таблички.

Возачот на „југото“ починал на самото место, а смртта е констатирана од екипа на итната медицинска помош. В.Ѓ. бил пренесен на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно