Во сообраќајка на патот Битола-Ресен тешко повредено едно лице

Во сообраќајка на патот Битола-Ресен тешко повредено едно лице


Вчера околу 18.05 часот на магистралниот пат Битола-Ресен, во близина на крстосница „Макази“ на почетокот на местото викано „Сопотски ливади“, дошло до судир.

Во судирот се судриле патничко возило „Даеву“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.М. (43) од с.Подмочани, ресенско и патничко возило „Хјундаи“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Д.П. (33) од с.Долно Оризари, битолско. 

Од судирот, возачот на возилото „Даеву“ се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничка болница Битола. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Ресен.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно