Во Словенија судар на 4 камиони.Еден загинат

Во Словенија судар на 4 камиони.Еден загинат


Во тешка сообраќајна несреќа во Словенија денеска загина Хрват, возач на камион.

Во несреќата која се случила утрово учествувале четири камиони. Три возила изгореле во голем пожар, по судирот. Во пожарот изгоре и цистерната во која животот го загуби 38 годишен маж. Според полицијата причината за несреќата е неприлагодена брзина. Патот бил блокиран 12 часа. 30 пожарникари го гаснеле пожарот.">

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно