Во Скопје се преврте мерцедес со штипски таблички

Во Скопје се преврте мерцедес со штипски таблички


Тешка сообраќајна несреќа синоќа околу полноќ се случи во населбата Кисела Вода на булеварот „Борис Трајковски“.

Според информациите на Курир од терен, автомобил „Мерцедес“ со штипски регистерски ознаки, најверојатно прво удрил во автобуската постојка, по што продолжил да се движи во паркот зад неа удирајќи во бандера и на крај се превртел на кров.

Засега нема информации за евентуално повредени лица.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно