Во Шуто Оризари силувано 15 годишно девојче

Во Шуто Оризари силувано 15 годишно девојче


Д.Љ. вчера во полициската станица во Чаир пријавила дека нејзината 15 годишна ќерка била силувана.

Според Д.Љ.нејзината ќерка била силувана од З.А.(20) од населбата Шуто Оризари. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно