Во Реал Мадрид се игра пензионерски фудбал

Во Реал Мадрид се игра пензионерски фудбал


Уште едно фијаско уште една бламажа и тоа среде Мадрид доживеа Реал

Жолтата подморница Виљареал го потопи Реал.Во Реал Мадрид се игра пензионерски фудбал.Фудбалерите се влечат како прек`цани на теренот.Промашуваа како прв пат да виделе фудбалска топка, или беа уплашени од голманот.На славниот Реал не му требаат нови фудбалери, му треба фудбалска револуција.Потребно е 90 проценти од тимот заедно со Зидан да заминат од кралскиот клуб, за да не го срамотат и натаму клубот, ма со нив треба да замине и првиот Флорентино Перез.Барселона оваа година потроши 300 милиони евра за засилувања, Реал за негова мерка речиси нула.Белата клубска боја стана црвена од срам,срам, срам.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно