Владата расправаше за Викторија Лоба

Владата расправаше за Викторија Лоба


На владината седница што се одржа во петокот, министрите одлучувале за државјанството на Викторија Лоба.

На дневниот ред било барањето на пејачката да и се одобри државјанство на Република Македонија.

Секое барање за државјанство на поединец мора прво да помине на владина седница. Пејачката Лоба е родена во Русија, но со години години живее и твори во Македонија каде е долго време присутна на поп естрадата.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно