Владата има уште еден портпарол

Владата има уште еден портпарол


Муамет Хоџа е именуван за втор портпарол на Владата на Република Македонија.

Оваа одлука беше донесена во рамки на денешната владина седница.

Портпаролот Миле Бошњаковски му посака добредојде на новиот портпарол преку социјалната мрежа „Твитер“.

„Покрај мене како портпарол во Владата на Република Македонија од денеска е и колегата Муамет Хоџа“, рече Бошњаковски говорејќи за заклучоците од владината седница.

Хоџа е кадар на ДУИ, кој има работено за неколку медиуми на албански јазик, а извесно време работеше и како владин портпарол.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно