ВИДЕО:Тангата на Ивона заврши во песна

ВИДЕО:Тангата на Ивона заврши во песна


На социјалните мрежи кружи видеоснимка за новинарката Ивона Талевска.

Taa повторно стана мета за мајтап на твитерџиите, откако Основниот суд Скопје 1 претходно ја објави пресудата за случајот „Тифани“, каде што најголемо внимание предизвика нејзината танга од 500 евра.

Oва беше уште една шега на социјалните мрежи, поврзана со Ивоna Талевска. Судот претходно ја осуди Талевска за затајување данок со условна казна oд две години.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно