(ВИДЕО+ФОТО) ДАНСКА: Напуштена кула се сруши во обратен правец и уништи зграда

(ВИДЕО+ФОТО) ДАНСКА: Напуштена кула се сруши во обратен правец и уништи зграда


Напуштена кула во Данска, висока 53 метри се сруши во обратен правец од планираниот и тотално уништи зграда во која имало библиотека и музичко училиште.

Напуштена кула во Данска, висока 53 метри се сруши во обратен правец од планираниот и тотално уништи зграда во која имало библиотека и музичко училиште. Според она што го пренесе порталот Локал Денмарк, за среќа нема повредени. За рушењето биле искористени 10 кг експлозив. 

Кулата требало да падне на место наменето за рушење , но по грешка паднало на зградата. Истрагата е во тек.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно