ВИДЕО: Зорица Чавкова, ќерката на Митко Чавков во интервју кај Васко Ефтов: Татко ми е жртва, татко ми е наместен!

ВИДЕО: Зорица Чавкова, ќерката на Митко Чавков во интервју кај Васко Ефтов: Татко ми е жртва, татко ми е наместен!


Ќерката на екс министерот Митко Чавков - Зорица Чавкова во Емисијата на Васко Ефтов раскажува за според нејзе трагичната приказна за апсењето на нејзиниот татко ...

„Секој ден сме под стрес секој ден сме под закани, мајка ми е со нарушена здравствена состојба“ ова нема да им успее татко ми е невин, а за апсењето ќе видиме и тоа кој ја дал наредбата да мојот татко се апси на сред улица. Кога го ослободија (на еден ден) го оставија на улица а не дома. Полицаецот кога го апсел му рекол: „Едвај го чекав овој ден, кога ќе ти ставам лисици на раце“... Погледнете повеќе од Видеото и интервјуто со Зорица Чавкова, ќерка на екс министерот Митко Чавков, кој е на издржување мерка притвор.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно