(Видео) Во Источна Европа падна портокалов снег

(Видео) Во Источна Европа падна портокалов снег


Портокалов снег ги изненади жителите на источните делови на Европа.

Фотографии од феноменот – снегот со необична боја на социјалните мрежи споделија граѓаните на Русија, Белорусија, Украина, Романија и Молдавија. Метеоролозите објаснуваат дека овој феномен е предизвикан од комбинацијата на снег, дожд и песок донесен од Сахара, каде имаше пустински бури.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно