(Видео) Томевски: Опожарени беа три простории во Министерството за правда

(Видео) Томевски: Опожарени беа три простории во Министерството за правда


Командирот на противпожарната бригада, Ѕвонко Томевски, по гаснењето на пожарот во Министерството за правда, изјави дека биле опожарени три простории на четвртиот кат, а бригадата интервенирала со 11 возила и 25 пожарникари при гансењето на пожарот.

Томевски образложи дека се работело на целосно гаснење на огнот од две страни, а пожарот бргу бил ставен под контрола и покрај комплексноста на објектот.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно