(ВИДЕО) Полицајка истерува бездомник, кој јадел платен оброк, од ресторан: Снимка која збеснала милиони луѓе!

(ВИДЕО) Полицајка истерува бездомник, кој јадел платен оброк, од ресторан: Снимка која збеснала милиони луѓе!


Човек забележал инцидент во еден ресторан за брза храна, а на него никој не останал рамнодушен…

Овој човек наспроти „Мекдоналдс“ видел бездомник и го прашал дали е гладен. Откако човекот му одговорил искрено, му рекол да појде со него и дека ќе му плати оброк. Културно го платиле неговото јадење и седнале да јадат, а потоа се појавила полицајка која го бркала човекот надвор со објаснување дека бездомникот просел на паркингот на ресторанот.

Човекот се расправал со полицајката и со работниците бидејќи не му било јасно поради што го исфрлуваат. Снимката на Фејсбук е прегледана повеќе од милион пати, а луѓето во коментарите го поддржале човекот и јасно покажале дека чинот на полицајката нема никакво оправдување.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно