(ВИДЕО) НОЌТА СЕ ПРЕТВОРИ ВО ДЕН: Огнена топка го осветли небото

(ВИДЕО) НОЌТА СЕ ПРЕТВОРИ ВО ДЕН: Огнена топка го осветли небото


Жителите на областа Урал во Русија беа сведоци на необичен феномен. Огромна огнена топка го осветли небото и ноќта ја претвори во ден.

Набрзо потоа се слушнала силна експлозија. Станува збор за метеор кој сјаел со жолта светлина. Светлечкиот објект јасно се гледал од Јекатеринбург, како и од соседните градови и села.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно