Видео: Комичен автогол на голманот на Франкфурт во Бундес лигата

Видео: Комичен автогол на голманот на Франкфурт во Бундес лигата


Во 28 коло во од германската Бундес лига, Ајнтрахт како гостин беше поразен од Вердер со резултат 2:1 и со тоа направи чекор назад во борбата за Лигата на шампионите.

Домаќинот стигна до водство во 28 минута со голот на Јунузовиќ, за во 53 минута Јовиќ да изедначи на 1:1 и така на својот тим да му донесе надеж за целосен пресврт.

Сепак, во 79 минута Вердер дојде до ново водство и тоа благодарение на комичната реакција на голманот на Ајнтрахт, Давиде Абрахам.

Видеото погледнете го на следниот линк.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно