(ВИДЕО) Испливаа снимки од Пентагон – при лансирањето на ракетите врз Сирија и небото се вжарило

(ВИДЕО) Испливаа снимки од Пентагон – при лансирањето на ракетите врз Сирија и небото се вжарило


Пентагон објави сними од лансирањето на една од 105-те лансирани ракети од типот „томахавк“ на метите во Сирија.

Како што пренесуваат светските медиуми, станува збор за двојно поголем број проектили кои биле лансирани при нападот на американската војска кон сириските воздушни сили во 2017 година.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно