(ВИДЕО) Автобус падна во бездна длабока 20 метри - патувањето заврши фатално

(ВИДЕО) Автобус падна во бездна длабока 20 метри - патувањето заврши фатално


Aвтобус што враќал средношколци од Хјустон во Алабама излетал од надвозник висок околу 20 метри, при што едно лице загина, а повеќе се повредени.

Несреќата се случила околу 6 часот наутро, на околу 30 километри од градот Мобил во Алабама, во областа Болдвин. Шерифот на оваа област, Хју Хос Мек, потврдил дека во несреќата загинало едно лице. Бројот на повредени се движи од 12 до 20. 

Учениците се враќале дома од екскурзија во Дизниленд.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно