(ВИДЕО) Албанската опозиција на протест, водени топови на улиците на Тирана

(ВИДЕО) Албанската опозиција на протест, водени топови на улиците на Тирана


Во албанската престолнина Тирана денеска се одржува масовен протест на опозицијата предводен од Демократската партија, а на истиот пристуствуаат граѓани од целата земја.


„Незадоволни сме од актуелните состојби во Албанија, како и поврзаноста на власта со организираниот криминал“, изјави лидерот на опозицијата Љуљзим Баша кој вети дека протестите ќе бидат мирни.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно