Вечно дерби, вечни тепачки

Вечно дерби, вечни тепачки


Уште едно дерби помеѓу Црвена Звезда и Партизан беше одбележано од нереди…

Звезда и Партизн на „Маракана“ го одиграа 157. вечно дерби, а домашниот тим славеше со 2:1.

Меѓутоа, повторно преовладуваа грдите сцени, особено на трбините, каде се соочија двете навивачки групи, а мораше да интервенира и полицијата.

Наводно повод за тепачката бил балон во облик на полов орган, но и несогласувањата помеѓу трите фракции на навивачите на Партизан.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно