Важна средба Трамп – Ким Јонг Ун

Важна средба Трамп – Ким Јонг Ун


Целиот свет исчекува по големите вербални препирки, севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун и американскиот претседател Доналд Трамп конечно да се сретнат во живо.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно