Уште еден загинат на патот Битола- Прилеп

Уште еден загинат на патот Битола- Прилеп


На патниот правец Битола-Прилеп патничко возило „опел вектра“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од З.Р. (38) од Прилеп, излетало од коловозот и се превртело на покривот.

Од добиените повреди на самото место починал З.Р. Смрт констатирал лекар од итна медицинска помош. Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и екипа од Полициската станица Прилеп.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно