Удрен пешак, возачот го однел во болница

Удрен пешак, возачот го однел во болница


На крстосницата од улиците “Јустинијан први” и “Живко Фирфов” Е.К.(41) од Скопје, управувајќи патничко моторно возило “Мерцедес” со скопски регистраски ознаки удрилa во пешакот П.К.(70) од Скопје.

По незгодата, Е.К. со возилото ја пренела П.К. во Градска општа болница “Св. Наум Охридски”, каде и биле констатирани тешки телесни повреди и од нивна страна била препратена во Градска општа болница “8-ми Септември” на понатамошно лекување.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно