Убав арамиски плен 950.000 денари во злато и накит

Убав арамиски плен 950.000 денари во злато и накит


Сторителот со употреба на подесен алат ја отворил влезната врата, влегол во станот и одзел поголема количина златен накит, два рачни женски часовници Касио и неколку комплети женски накит Сваровски, по што го напуштил местото на настанот.

Л.Ј.(62) од Скопје пријавила дека истиот ден во периодот од 8.10 до 13.35 часот непознат сторител извршил тешка кражба во нејзиниот стан во Скопје. Сторителот со употреба на подесен алат ја отворил влезната врата, влегол во станот и одзел поголема количина златен накит, два рачни женски часовници Касио и неколку комплети женски накит Сваровски, по што го напуштил местото на настанот.

На тој начин сторителот се стекнал со противправна имотна корист од 947.500 денари.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот. 

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно