Уапсен вработен во Кабинетот на министерот Спасовски

Уапсен вработен во Кабинетот на министерот Спасовски


Министерство за внатрешни работи и официјално ја потврди информацијата за апсењето на високиот функционер во МВР.

„По налог на ОЈО, денеска од слобода е лишен Д.С., вработен во кабинетот на министерот за внатрешни работи, под сомнение за сторено кривично дело по член 353 од КЗ “Злоупотреба на службена положба и овластување” – се вели во краткиот допис од МВР.

Според неофицијалните информации, Д.С е уапсен за примање поткуп.

Д.С. бил исклучително близок до Спасовски и бил претседател и на дисциплинските комисии во полицијата како и член на комисијата за доделување дозвола за поседување на оружје


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно