Тројца штитеници во Штип ја киднале од домот на старателот

Тројца штитеници во Штип ја киднале од домот на старателот


Во штипската полиција, во текот на вчерашниот ден, вработен во Центарот за социјални работи Штип пријавил дека тројца штитеници на возраст од 12, 16 и 14 години го напуштиле домот и заминале во непознат правец.

Инаку, пријавителот бил назначен како старател на малолетни лица од згрижувачки семејства во Штип. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на децата.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно