ТРАГИЧНО:Хрватскиот фудбалер Бруно Бобан ( 25) години почина на самиот натпревар (Видео)

ТРАГИЧНО:Хрватскиот фудбалер Бруно Бобан ( 25) години почина на самиот натпревар (Видео)


Се играше 15-тата минута од меч во Третата хрватска лига , помеѓу неговата Марсониија и Славониија, кога Бруно Бобан се сруши на земја.

Клупскиот лекар веднаш дотрча и се обиде да го оживее, додека останатите фудбалери се фаќаа за глава и плакаа.Од трибините се слушаа молитви и лелек.Недолго по тоа пристигна и колата за брза помош, но на младиот фудбалер му немаше спас. Ова е четвртио смртен случај на фудбалер во Европа за три недели. Претходно починаа капитенот на Фиорентина Давиде Атори, Францусинот Томас родригез (18) , Новежанецот Адријал Лилбек Овлијен ( 20).


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно