Трагична сообраќајка во Прилеп

Трагична сообраќајка во Прилеп


Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа што се случи попладнето на регионалниот Битола-Прилеп-Скопје на влезот на Прилеп кај Паркот на Револуцијата.

Патничко возило марка „опел вектра“ со прилепски регистерски таблички, од засега непознати причини, преку банкината, слетало од надвозникот долу. На местото на несреќата загинал 38 годишниот прилепчанец со иницијали З.Р. Во возилото немало други сопатници.

Увид на местото на несреќата врши полицијата и основен јавен обвинител. Неофицијално, загинатиот денеска наполнил 38 години.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно