Трагедија во Русија.

Трагедија во Русија.


Во трговски центар во рускиот град Кемерово избувнал пожар во кој животот го загубија четири деца.

Најмалку десет лица, меѓу кои и две деца, поради повреди биле префрлени  во локалните болници, велат извори од службата за вонредни ситуации.

„Телата на четири деца се пронајдени во зградата на трговскиот центар“ велат од службата. По избувнувањето на пожарот спасувачките екипи успеале да извлечат околу 120 луѓе, соопшти регионалното Министерство за вонредни состојби.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно