Топ 6 филмови поради кои ќе посакате да бидете уште попродуктивни: Овие ликови се вистинска инспирација!

Топ 6 филмови поради кои ќе посакате да бидете уште попродуктивни: Овие ликови се вистинска инспирација!


Иако филмовите често ги гледаме како еден вид на опуштање, понекогаш можат да ни понудат и многу повеќе.

Живееме во време во кое од нас постојано се бара да бидеме подобри, уште поубави и уште поуспешни. Колку и да се трудиме, некој ќе ни рече дека тоа не е доволно и дека секогаш можеме и треба да дадеме уште повеќе. Од таа причина се’ почесто се случува млади луѓе да упаднат во криза се потешко да ја видат онаа иднина која еднаш ја замислиле. Токму од тие причини денес одлучивме да ви претставиме неколку одлични филмски наслови кои, покрај разонодата, ќе ви понудат и доза на инспирација. 

Поточно, приказните на главните јунаци од овие наслови би можеле да ве поттикнат и самите да станете попродуктивни и да не се откажувате од своите соништа, независно од сите надворешни фактори кои можеби сугерираат поинаку. Погледнете ја вистинската приказна за Џој Мангано, која прекрасно ја оживела оскаровката Џенифер Лоренс, и проверете зошто потполната посветеност се враќа повеќекратно. 

Исто така можете да се потсетите и на некои култни наслови како „Брилијантен ум“ или „Добриот Вил Хантинг“, кои се можеби подеднакво одлични.

"Joy"


"Good will Hunting"


"A Beautiful Mind"


"The Social Network"


"Whiplash"


"Paterson"


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно