Специјалци по грешка убија старица

Специјалци по грешка убија старица


Припадници на специјалната единица SWAT во Сан Антонио убиле 84 годишна старица.

Тие направиле грешка при пукањето, мислејќи дека се работи за нејзиниот син по кој трагале. Жената, идентификувана како Амелија Хурон Матијас е убиена на 7 март.

Властите велат дека нејзиниот син, Фернандо Матијас, во неколку наврати пукал во полицајците, а во тој момент носел црвена маица, исто како и неговата мајка. Матијас ќе биде обвинет по неколку точки за обид за убиство на полициски службеници.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно