Сообраќајна несреќа на патот Гостивар – Кичево, возач со ,,застава" излетал во нива

Сообраќајна несреќа на патот Гостивар – Кичево, возач со ,,застава


Вчера во 12.20 часот на магистралниот пат Гостивар – Кичево,Ф.У. (51) од с. Зајас,кичевско, управувајќи патничко возило „Застава Темпо“ со охридски регистарски ознаки,изгубил контрола над возилото, преминал на другата страна од коловозот и излетал во

Тој се здобил со тешки телесни повреди по што му била укажана лекарска помош во Медицински центар Кичево и бил задржан на лекување. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кичево.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно