Снег ги покрива пустините на Блискиот Исток

Снег ги покрива пустините на Блискиот Исток


Саудиска Арабија ја погоди снежно невреме што е необично за овие краеви.

Во земјата позната по пустини и високи температури падна снег. 


Табул, област на северот од земјата побеле. Мештаните уживаа во снегот кој ретко го гледаат. На социјалните мрежи се појавија многу фотографии од оваа невообичаена појава. 

Снег паѓаше и во Либан, Сирија и Иран. 


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно