Смртта како продажен акцелератор

Смртта како продажен акцелератор


По ненадејната смрт на пејачката на „Cranberries“ Долорес О`Риордан, продажбата на песните и албумите на бендот пораснала дури 9.000 пати, објави порталот ТМЗ.

Најголем пораст на продажбата има албумот „Something Else“, по што следуваат „Are You Listening?”, „Everybody Else is Doing It“, „To the Faithful Departed” и „Wake Up and Smell the Coffee”.

Долорес О`Риордан почина на 18 јануари годинава, под не докрај разјаснети околности, иако полицијата соопшти дека не се работи за сомнителен случај.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно