(С)МРТ утре ја претставува нејзината песна за евросонг

(С)МРТ  утре ја претставува нејзината песна за евросонг


Евровизиската песна „Lost and found“ со која годинава групата ,,Ај Кју’’ ќе ја претстави МРТ на 63. издание на Евровизија во Лисабон, Португалија, ќе биде промовирана утре ( недела) во Дневник 2 на МРТ во 19,30 часот.

Песната ќе биде промовирана со спот, чиј режисер е Јован Куциновски.

„Lost and found“ беше избрана на сомнителен начин.На конкурс биле 382 пристигнати песни.Специјалната комисија, составена од недоречени автори одлучиле (С)МРТ да ја претставува токму оваа песна

Евровизијата ќе се одржува од 8 до 12 мај.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно