Слушнал пукање, полицијата откри 13 чаури

Слушнал пукање, полицијата откри 13 чаури


Р.У. (46) во Секторот за внатрешни работи Скопје пријавил дека додека бил во неговиот дом на булеварот „Никола Карев" во Скопје, во импровизираната населба до полигонот слушнал пукање

Според пријавата, тој веднаш излегол од домот и надвор видел две непознати лица кои се качиле во возило и заминале. Веднаш по пријавување на случајот, на местото на настанот излегле полициски службеници. Извршен бил увид и на местото на настанот биле пронајдени и подигнати 13 чаури од гасен пиштол.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно